Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Tea pairing - Sztuka łączenia herbaty z potrawami

Tea pairing to sztuka komponowania herbaty z potrawami, w celu uzyskania nowych niepowtarzalnych smaków. Herbata charakteryzuje się niemniej szerokim spektrum aromatów co wino, a z uwagi na jej różne rodzaje, jakości, regiony upraw czy metody obróbki liści, oferuje niezwykłą różnorodność i możliwości kompozycji smakowych.

 

Czytaj więcej
Uprawa herbaty na Sri Lance (Cejlon)
Sri Lanka, zwana dawniej Cejlonem, w świecie herbaty nadal występuje pod tą nazwą. To stąd pochodzi jedna z najsłynniejszych herbat na świecie. Mimo że, kraj ma niewielką powierzchnię, zajmuje czwarte miejsce wśród największych producentów herbaty i drugie jako eksporter.
Czytaj więcej
Przepisy na mrożoną herbatę
W upalne dni każdy z nas szuka orzeźwienia. Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na to jest picie mrożonej herbaty. Przedstawiamy kilka przepisów na bazie herbat Demmers, które z pewnością przypadną Wam do gustu.
Czytaj więcej
Uprawa herbaty w Nepalu

W Nepalu występują równie dobre warunki klimatyczne do uprawy herbaty, co w indyjskich regionach Sikkim czy Darjeeling. Herbata rośnie wysoko w górach, co wpływa na jej wyjątkową jakość. Warunki uprawy wpłynęły na powstawanie szerokiego wachlarza ciekawych naparów, charakteryzujących się złożonym bukietem smaków i wysoką autentycznością.

Czytaj więcej
Uprawa herbaty w Tajlandii
Herbata w Tajlandii znana była od starożytności. W tutejszych lasach od wielu tysięcy lat rosną rośliny herbaciane, które są zbierane przez górskie plemiona. Początki komercyjnej uprawy herbaty datuje się jednak dopiero na lata 80. XX wieku.
Czytaj więcej
Uprawa herbaty w Wietnamie
Wietnam to jeden z najstarszych krajów uprawiających herbatę i piątym największy jej producent na świecie. Jaka jest historia i specyfika uprawy herbaty w Wietnamie? Z których gatunków szczególnie słynie?
Czytaj więcej
Jak zaparzyć idealną filiżankę herbaty?
Zaparzenie herbaty z torebki jest banalnie proste. W przypadku herbaty liściastej przygotowanie naparu może być prawdziwą sztuką. Każdy rodzaj herbaty wymaga innego podejścia i uwzględnienia kilku istotnych czynników, dzięki którym wydobędziemy z liści pełnię smaku i aromatu.
Czytaj więcej
Uprawa herbaty w Indonezji
Indonezja jest siódmym największym producentem herbaty na świecie. Największe uprawy znajdują się na dwóch wyspach - Jawie i Sumatrze. Jak jest historia indonezyjskiej herbaty i specyfika lokalnych upraw?
Czytaj więcej
pixel