Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

SŁÓW KILKA O BIO DARJEELING LOTNICZY OKAYTI FF 2019 FTGFOP

2019-06-04

Jeżeli chcesz spróbować naprawdę dobrej herbaty, takiej na którą czeka się cały rok aby móc zasmakować odrobiny himalajskiego klimatu - to właśnie teraz nadeszła pora!

Już od końca lutego w centrali w Wiedniu jest bardzo napięta atmosfera ponieważ zaczynają napływać próbki herbat Darjeeling z pierwszego zbioru. Która będzie ta odpowiednia? która zaspokoi gusta naszych licznych koneserów herbat? Czy uda nam się w szybkim czasie wychwycić i sprowadzić tę najbardziej zaskakującą w smaku i w naparze? 

Jednak coraz bardziej przekonuje nas fakt, że początek roku to jeszcze za wcześnie na ten prawdziwy First Flush, ponieważ w tych najwyżej położonych partiach gór, herbatę zbiera się w późniejszym czasie t.j. od połowy marca do końca kwietnia. Krzewy herbaciane potrzebują wystarczającej ilości deszczu, dużej ilości słońca oraz lekkiego przymrozku aby pierwsze listki mogły zostać zebrane bo okresie zimowym. W ten sposób krzewy herbaciane mają mnóstwo czasu na wydobycie najcenniejszych składników odżywczych z gleby i tym samym pozyskują je również listki herbat.

I tak aby określić odpowiedni czas zbiorów trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość.

 W tym roku zdecydowanie pośród licznie nadesłanych próbek herbat Darjeeling zaskoczyła nas bardzo pozytywnie właśnie ta z ekologicznego ogrodu w Okayti. Delikatny pączek i dwa pierwsze młodziutkie listki zostały zebrane ręcznie 31.03.2019r. Ogród OKAYTI znajduje się w pobliżu miasta MIRIK około 45km od miasta Darjeeling. Region ten znajduje się w stanie Bengal Zachodni u podnóża Himalajów. Herbata jest tam uprawiana od 1888r. a założony pierwotnie przez Brytyjczyków ogród – obecnie jest prowadzony przez indyjską rodzinę Kumbhat. Na łącznej powierzchni 208ha herbata jest uprawiana na wysokości od 1400 – 2000m.n.p.m. Tak więc Okayti jest jednym z najwyżej położonych ogrodów w tym rejonie, dlatego warunki klimatyczne są tam doskonałe i można uzyskać najlepszej jakości herbaty. Prawdopodobnie jest on jednym z najpiękniejszych ogrodów herbacianych, ponieważ leży w malowniczym i pagórkowatym krajobrazie, otoczony wysokimi sosnami z widokiem na potężny masyw Himalajów i rzekę Mechi, która przepływa przez obszar uprawny.

Kiedy otrzymaliśmy próbkę z tego ogrodu wiedzieliśmy, że to jest właśnie ta herbata, której nasi Klienci powinni spróbować. I oto najświeższy zbiór
BIO DARJEELING LOTNICZY OKAYTI FF 2019 FTGFOP pojawił się na naszych półkach! Herbata ta jest transportowana raz w roku samolotem stąd ta intrygująca dla niektórych nazwa "LOTNICZY" gdyż w relatywnie szybkim czasie może do nas dotrzeć i cieszyć nasze podniebienia tym niezwykłym smakiem.

Zakupiona przez nas partia przekonała nas szczególnie ze względu na kwiatowy, elegancki i łagodny aromat gdzie w tle wyczuwa się także nuty muszkatela.
Jest ona do kupienia od zaraz w sklepie stacjonarnym we Wrocławiu i oczywiście w sklepie on-line.
Serdecznie zapraszamy do herbacianej przygody z Lotniczym Darjeelingiem!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel